„Model Behavior”

Dziś będę jeszcze bardziej detaliczny, niż ostatnio – polecę nawet nie odcinek, a jeden jego fragment. Ale warto, bo jest bardzo na czasie i pomoże mierzyć się z głupotami dotyczącymi pandemii.

Polecałem już podcast „On The Media”, więc bez zbędnych wstępów przechodzę do konkretów – ostatni epizod jest w całości poświęcony obecnemu kryzysowi i składa się z trzech części. Pierwsza dotyczy tego, jak Donald Trump zmienia swoją narrację, drugi – tego, jak stosunek do modeli statystycznych wpisał się w podziały w amerykańskiej polityce. Ten, który chcę Wam polecić, to ostatni segment – rozmowa z Joshuą Epsteinem, dyrektorem Modeling Lab na uniwersytecie w Nowym Jorku. W niezwykle prostych słowach tłumaczy, dlaczego pojawiające się w dyskusji o wirusie zarzuty i pretensje do modeli są nietrafione, i wynikają z niezrozumienia jak się te modele tworzy i czemu one służą.

Jeśli ktoś lubi kłócić się o takie rzeczy w sieci, dostanie garść mocnych argumentów. A jeśli ktoś po prostu tego nie wie i sam się zastanawia – to jest bardzo dobra pigułka podstawowej wiedzy. Nie będę jej streszczał; ma raptem kilkanaście minut.

Link do tej rozmowy.
Link do całego epizodu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: